Pakistan: Riječ „Isus Krist“ ipak dopuštena u SMS porukama

pakistan-isus ( Subota, 26. 11. 2011. – www.bitno.net)  Incident je prevladan i slučaj je službeno okončan: kako javlja agencija Fides pozivajući se na službene političke izvore u Pakistanu, riječ „Isus Krist“ je definitivno uklonjena sa popisa zabranjenih riječi u SMS porukama.

Kako je rečeno Agenciji Fides, odlučujuću ulogu u pozitivnom ishodu slučaja imao je pakistanski državni ministar za sklad, katolik Akram Gill, koji je izložio problem pred vladu i u razgovoru sa predsjednikom Agencije za telekomunikacije Mohammed Yaseenom  naglasio da „ta neobjašnjiva mjera ne doprinosi stvaranju ozračja međureligijskog sklada u Pakistanu“. Predsjednik  Yaseen je odmah modificirao spisak, službeno brišući ime Isusa Krista sa spiska zabranjenih riječi.

Crkva u Pakistanu izrazila je zadovoljstvo što „može nastaviti djelo evangelizacije pomoću novih tehnologija“, dok su druge pakistanske vjerničke organizacije u Europi – kao “British Pakistani Christian Association” i  “Associazione pakistani cristiani in Italia” koje su započele kampanju pritiska – izrazile agenciji Fides njihovo zadovoljstvo, sa željom da javne pakistanske ustanove „promiču, svakim svojim činom, toleranciju, sklad, poštivanje tuđih prava“.