Projekcija filma "Divin krik s Vrana"

diva( Četvrtak, 21. veljače 2013. - Ana Krstanović ) Ovog četvrtka, 21. veljače u dvorani Pastoralnog centra održana je druga „Večer religioznog filma“ u organizaciji studentske Frame Tomislavgrad. Ovoga puta dvoranu je ispunio veći broj ljudi nego što je to bio slučaj kod prve večeri religioznog filma.

Okupljeno mnoštvo imalo je priliku pogledati film „ Divin krik s Vrana “ čiji je scenarist i redatelj rukovoditelj Dopisništva HRT-a u Mostaru, Miljenko Karačić.

Film je snimljen prema legendi koja govori o najljepšoj ramskoj djevojci, Divi. Ruku ove mlade djevojke želio je imati Tahir beg Kopčić koji je bio spreman učiniti sve kako bi ostvario svoj cilj. Iako roditelji obje strane su bili protiv te ideje zbog njihovog podrijetla, u ljetno doba beg odlazi u planinu Vran kako bi pronašao Divu. Pronalaskom nje doživljava odbijanje koje ne podnosi te ju ubija.
Diva je postala simbol odanosti i vjere, a mjesto gdje je ona ubijena jedno od najposjećenijih mjesta u Bosni i Hercegovini. Danas na ovom mjestu stoji brončani kip Kuzme Kovačića, a posjećuju ga hodočasnici iz raznih krajeva.

Tako je u mitološkom duhu prošla druga večer religioznog filma, a treća večer s novom tematikom očekuje Vas već sljedećeg četvrtka. Zahvaljujemo onima koji su bili s nama ove večeri, a sve Vas koje zanima što nas očekuje sljedećeg četvrtka pozivamo da dođete i otkrijete!