Župne obavijesti - Nedjelja, 23. veljače 2020.

U iduću je nedjelju Prva korizmena nedjelja, svete su mise po ustaljenom rasporedu. A poslije svete mise u 12 sati započinje Treće po redu Biblijsko bdijenje u našoj župi.

U srijedu je Čista srijeda ili Pepelnica. Započinje vrijeme Korizme. Svete su mise taj dan samo u Tomislavgradu i to u 7 i 18 sati, kada će biti i obred pepeljanja. Prije večernje svete mise od 17:30 sati započinje molitva krunice, kada će biti mogućnost za sakrament svete ispovijedi. Taj dan je obavezni post i nemrs.

U četvrtak je cjelonoćno klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Od 19 sati molimo krunicu, poslije krunice slavimo svetu misu i onda slijedi zajedničko klanjanje od 20 do 21 sat. Poslije toga se nastavlja cjelonoćno klanjanje u tišini do jutarnje svete mise u 7 sati. Oni koji žele biti na straži pred Presvetim u određeni sat u noći mogu se prijaviti u župnom uredu kako bismo na vrijeme napravili raspored.

Pobožnost Puta Križa kroz vrijeme Korizme bit će svaki petak u svim našim crkvama u župi. U Kovačima i na Širokovcu pobožnost započinje u 16 sati. U Stipanićima u 17 sati. A u Tomislavgradu u 18 sati.

Sastanak oko rasporeda čitanja Svetog pisma kroz vrijeme Biblijskog bdijenja bit će u subotu u 19 sati u našoj bazilici. Prijavit se možete u našem župnom uredu. Ako se i ne stignete prijaviti, možete doći na sastanak u subotu i pridružiti se ostalim čitačima. Više informacije imate u župnom listiću.

Izašao je novi broj Glasnika sv. Mihovila Arkanđela– naš župni listić. Pa uzmite i ponesite sa sobom.

NAJAVLJUJEMO ŽENIDBU SLJEDEĆIH ZARUČNIKA:

• Stipe Jurič iz Tomislavgrada, sin Andrije i Marije r. Rubić, i Antonija Krišto iz Stipanića, kći Tomislava i Ive r. Crnac.
  • Jozo Buljan iz Srđana, sin Radoslava i Marije r. Krištić, i Danijela Bulut iz Kupresa, kći Branka i Snježane r. Jezidžić.

UKOLIKO NETKO ZNA ZA KAKVU ZAPREKU SPOMENUTIH ZARUČNIKA, DUŽAN JE TO (PO SAVJESTI) JAVITI U ŽUPNI URED.

Naši pokojni: u Osijeku je umro i pokopan Nikola Kurevija, rodom iz Tubolje; a u Austriji je umrla i pokopana Matija Malekin, rodom iz Letke.