Prosjak

prosjak( Ponedjeljak, 2.4.2012. ) Promjeni strategiju kada sve oko tebe ide naopako i vidjet ćeš da se stvari prije ili kasnije okrenuti nabolje!

Jednoga je dana slijepi čovjek sjedio na stubištu zgrade sa šeširom na kojem je stajalo: „Slijep sam, molim Vas, pružite mi pomoć.“ Jedan je slučajni prolaznik, igrom slučaja stručnjak za reklamu, zaustavio se zapažajući da je u prosjakovu šeširu bilo samo nekoliko metalnih novčića. Sagnuo se kako bi prosjaku pružio novac, a zatim je, bez dopuštenja uzeo karton, okrenuo ga i napisao novi natpis.

Popodne se ovaj slučajni prolaznik vratio do slijepog čovjeka i vidio kako je njegov šešir pun novčića i novčanica. Slijepi čovjek, prepoznavši čovjeka po koraku, upitao ga nije li on prijepodne bio ondje i nešto napisao na njegov karton; pitao ga je što je napisao. „Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na drugačiji način“, odgovorio mu je prolaznik, nasmiješio se i izgubio se u gužvi. I tako slijepi čovjek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:“ Danas je proljeće … a ja ne mogu vidjeti.“