18 godina FRAME Tomislavgrad

torta

(Petak, 1. 3. 2013. - Ana Zelenika) 25. 2. 1995. godine, osnovana je Frama Tomislavgrad, tome u čast u ponedjeljak smo proslavili Framin 18. rođendan. Program smo započeli u 19,00 h unoseći rođendansku tortu, dok je naša glazbena sekcija svirala taktove himne Frame TG. Malo po malo, pjevači su došli na pozornicu, a framaši sa slavljeničkim kapicama silazili niz nju te punili prve redove kino dvorane Kulturno – informativnog centra...

Nakon otvaranja programa pozdravile su nas i voditeljice Ružica i Ana, a zatim fra Robert Jolić, osnivač i prvi duhovni asistent naše Frame. Fra Robert je govorio o počecima, koliko je bilo framaša, i što su to radili tada, prije 18 godina.

Poslije fra Roberta na pozornicu je stupilo 10-tak mladih ljudi s prekrasnim glasovima. Klapa Signum iz Čapljine svima prisutnima je oduzela dah, a nekima se mogla  vidjeti i suza u oku dok su pjevači izvodili svima poznate pjesme.

Pravi show su napravili framaši – komičari Frano i Čombe, koji su bili zaslužni da publiku nasmiju do suza, što im je ona vratila velikim aplauzom.

Naš zadnji gost te večeri bio je Luka Balvan, kantautor duhovne glazbe. Luka je uz svoja svjedočanstva odsvirao, a i uz pomoć publike pjevao svoje poznate pjesme poput: Psalam 23, Ne boj se jer ja sam s tobom, Gospa te je poslala… publika je bila oduševljena, a i sam Luka je rekao da u nekom većem mjestu još nikada nije svirao pred toliko mladih ljudi.

Na samom kraju red je bio da se zahvalimo svim ljudima bez kojih bi rad Frame u ovih 18 godina bio puno teži. To su naši sponzori, pojedinci, poduzeća i institucije. Naravno, zahvalili smo se i publici, i ovim putem se još jednom zahvaljujemo što nas iz dana u dan podržavate, dolazite na naše priredbe, pratite naš rad. Hvala Vam od srca.

I tako, ispunivši još jednom kino dvoranu do posljednjeg mjesta, proslavili smo našu punoljetnost, to je jedan od najljepših poklona, kao i nasmijana lica svih prisutnih.