Proslava prve svete pričesti u duvanjskoj župi

Hostijo sveta, Bože naš, očuvaj, brani nas,

naša budućnost s Tobom sja, u Tebi naš je spas.

Nakon što su 06. svibnja u svetoj ispovijedi od grijeha očistila svoja malena srca, 07. svibnja je u duvanjskoj župi sto mališana primilo sakrament prve svete pričesti. S nestrpljenjem i radošću iščekivali su ovaj veliki dan u njihovom životu, poput Malene Terezije od Djeteta Isusa ili djevojčice Patricije o kojima je uz ostale u nadahnutoj propovijedi govorio duvanjski župnik fra Velimir Bagavac koji je ujedno predvodio svečano misno slavlje. U prigodnoj homiliji fra Velimir je istaknuo da Isus od djece ne traži velike žrtve već čisto srce i da redovito dolaze na misna slavlja te pozvao njihove roditelje da im u tomu budu primjer.

Ovogodišnje prvopričesnike za ovaj sakrament marljivo je pripremla časna sestra Zdravka Širić.

Čestitamo prvopričesnicima, njihovim roditeljima i duvanjskoj župi na ovomu lijepom daru!

Preuzeto sa tomislavcity.com