Kućni mob.: +38763/422-488 (WhatsApp i Viber)

Email: samostan.tomislavgrad@gmail.com

Uredovno radno vrijeme radnim danom:

8:00-12:30 i 13:30-16:00.

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati;

četvrtkom u Župnoj crkvi u 7:00 i u 18:00 sati

Kovači: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Biblija kao temelj Kršćanstva

bible-by-candlelight( Srijeda, 25. 1. 2012. – Ivan Kurevija) Biblija je glavna kršćanska knjiga. Svaki od nas kršćana trebao ju je dosad pročitati. Ali koliko nas je to uradilo? Vjerojatno smo svi čitali Dječju Bibliju ili Bibliju za mlade ali rijetko tko od nas čita riječ božju Stari Zavjet te Novi Zavjet. Sama pomisao na čitanje Biblije u nama pobudi nekakvu nelagodu jer vjerojatno mislimo kako je to skoro pa nemoguće razumljiva filozofija ali to je upravo suprotno.

O Bibliji treba razmišljati da je ona pisana upravo za nas što je i prava istina. Prilikom čitanja trebamo pronaći sebe u evanđeljima prispodobama i ostalim tekstovima. To nije teško osim ako to zapravo ne želimo odnosno ako krijemo u sebi mane da bi se bolje osjećali. To nije uredu jer čitanjem i pronalaženjem sebe otkrivamo što smo činili možda iz toga može i proizaći neka isprika ili oprost. Također u trenutcima tuge slabosti grijeha uvijek možemo potražiti pomoć. Naime ona se krije u svakoj Božjoj riječi. Osim pomoći koju nam donosi Biblija ona otkriva detaljan postanak kršćanstva kao vjere te ono što je promijenilo cijelu povijest uskrsnuće Isusa Krista. Upravo zbog svega toga Biblija se tumači kao temelj naše vjere. Osim za našu vjeru važna je i za cijelo čovječanstvo i mnogo vjera kao primjer uzmimo Kuran koji ima velikih sličnosti sa Biblijom. Bog je nadahnuo mnoge ljude da pišu Bibliju upravo kako bi smo lakše koračali kroz trnovit životni put te da uspijemo spoznati i ljubiti Njega.