Kućni mob.: +38763/422-488 (WhatsApp i Viber)

Email: samostan.tomislavgrad@gmail.com

Uredovno radno vrijeme radnim danom:

8:00-12:30 i 13:30-16:00.

Radnim danom u Župnoj crkvi: 7:00 sati;

četvrtkom u Župnoj crkvi u 7:00 i u 18:00 sati

Kovači: 11:00 sati (nedjeljom i svetkovinama)

Framaški petak

img_5879

( Subota, 21. 1. 2012. – Ana Krstanović) Još jedan u nizu naših zajedničkih petaka je stigao. Nakon kratkog odmora, polako, ali sigurno vraćamo se u staru formu. Kao i uvijek, sastanak  smo započeli zajedničkom molitvom i prozivkom.

Da bi nam poželio sretnu i uspješnu novu godinu te nas kratko uveo u nove planove i pobjede, naš fra Josip Mioč je imao uvodnu riječ. Zatim su naši vrijedni animatori pripremili još jednu zanimljivu temu za obraditi. Podjelili smo se u grupe, pri tom je jedna grupa imala ulogu glumaca te su trebali osmisliti skeč na temu smrtne kazne. Druga grupa je osnovala parlaonicu, te za vrijeme njihovog pripremanja izabrala glavne predstavnike afirmacijskog i negacijskog dijela iako još nisu znali svoju temu.

Naši vrijedni amateri su uspješno odradili svoj skeč te tako uz animatore koji su nam pročitali neke tekstove o zločinama, uspijeli približiti nas temi i na taj način našu parlaonicu učiniti zanimljivijom. Motivirani framaši su bili jako maštoviti te su svoje stavove jasno i glasno iznijeli. Kao i svaka druga parlaonica, ni ova nije prošla bez smijeha i šala te tako pridonijela atmosferi.

Kao zaključak ove teme, složili smo se da smrtnu kaznu neki ljudi zaslužuju, ali da uvijek ima iznimki kao što su samoobrane i sl. Mnogi od nas, nakon ovog sastanka, smo promijenili mišljenje o smrtnoj kazni te tako možemo zaključiti da je sastanak prošao dobro i da je bar jedan broj framaša potakao na razmišljanje o ovoj temi.