Obred primanja i obećanja

stranica(Utorak, 1. 11. 2011. - Mihaela Ćavar) U duvanjskoj spomen-bazilici, 30. 10. 2011., naši framaši su imali Obred primanja i obećanja. 53 Framaša je primljeno u Framu, 27 ih je dalo svoja prva obećanja, a 47 ih je obnovila obećanja. Sv. misa je započela u 19:00 sati.

Pod geslom, Krist i tebe zove: „Dođi slijedi me!“ naši framaši su u paru ulazili u punu crkvu, ostavljajući svijeću na put ispred oltara, na stopu ispisanu svojim imenom. Valja pohvaliti maštovite i majice s kapuljačama koje su pridonijele jednakosti framaša. Misno slavlje predvodio je fra Josip Vlašić, regionalni duhovni asistent, koji nas je većinu svojom propovijedi, sigurno potaknuo na razmišljanje jesmo li svjesni što znači „gaziti stopama sv. Franje“. Nakon propovijedi na red je došao obred primanja, obnova obećanja, te najsvečaniji dio, davanje prvih obećanja. Uslijedio je nastavak svete mise.

Moram naglasiti, da je bilo predivno vidjeti toliko mladih na jednom mjestu, s jednim ciljem – slijediti put sv. Franje.

Na kraju mise bilo je nekoliko kratkih govora i obavijesti.  Od svih obavijesti, nama je nekako najzvučnija bila ona, da slijedi zakuska na kojoj će naši domaći framaši počastiti goste koji su nas došli podržati, a to su: Frama Bukovica, Frama Šuica, Frama Roško Polje, Frama Humac, Frama Međugorje, Frama Posušje, Frama Kočerin, Frama Ružići, Frama Livno, te Frama Široki Brijeg. Ovim putem, još jednom zahvaljujemo širokobriježanima što su svojom pjesmom uljepšali naše misno slavlje!

Pohvale na dobrom gostoprimstvu su pristizale sa svih strana. Framaše je svojom pjesmom zabavljao naš Frama bend. Većina Frama je otišla oko 22:00 sati, dok su domaći framaši ostali slaviti do kasno u noć.

Ovim putem, još jednom zahvaljujemo svim framašima i duhovnim asistentima na dolasku i podršci koju su nam pružili, i naravno hvala Bogu, bez kojega ovog svega ne bi ni bilo. Nadamo se da će naši framaši i dalje biti ustrajni u svojim obećanjima!