Emaus- Izlet frame u Šujici

img_6476( Četvrtak, 2. 5. 2013. – Ivan Kurevija )Prvi svibanj, svima poznat i kao praznik rada te prvi maj, ove je godine framašima bio poseban. Naime tog dana u deset sati uputili smo se na izvor rijeke Šujice, na naš jednodnevni izlet zvan Emaus.

Pristigavši na odredište započeli smo susret zajedničkom molitvom Franjine krunice. Nakon molitve čekali smo našega duhovnog asistenta fra Josipa kako bi počeli sa prvom točkom našega susreta. U procvalom i ozelenjelom okruženju slušali smo fra Josipa koji nam je na primjeru iz Lukina evanđelja tumačio značenje naziva Emaus i svrhu našeg susreta. Svrha je bila bijeg iz stvarnosti, vreve grada i naših uobičajenih dnevnih obveza. Simbolično je tu svrhu imao i grad Emaus za stanovnike Jeruzalema. Poslije prve točke susreta smo svi tražili mjesto u hladovini i osvježavali se, kako bi se pripremili za drugu točku – grupni rad. Koliko se dalo primjetiti sve su grupe bile opuštene tako da je tu bilo smijeha, zezanja, čavrljanja ali kroz sve to smo uspiješno odradili zadatak, razgovor o našoj budućnosti. Uslijedila je misa u prirodi. Iako se činilo da će biti neizdrživo na velikoj vrućini prisustvovati misi, nije bilo tako. Fra Josip je svojom slikovitom i zanimljivom propovijedi učinio ovu misu posebnom i činilo se kako je prekratko trajala. Misa je završila i svi smo onako gladni jedva čekali roštilj, koji je uslijedio jako brzo zahvaljujući našem Mirku. Službeni dio je s ovim završio i počeo je opušteni. Bilo je tu odbojke, šetnje, veselja i pjesme a cijeli smo susret zaključili nogometom u kojemu je sudjelovala većina i dobro se zabavila. Umor na kraju nije mogao nadvladati oduševljenje koje smo svi pokazivali zahvalni Bogu i našoj frami što nam je omogućila ovaj izlet.