Župne obavijesti - Nedjelja, 30. srpnja 2023.

Sljedeća nedjelja je osamnaesta nedjelja kroz godinu. Rasporede svetih misa je izmijenjen, jer u sljedeću nedjelju slavimo sv. Stjepana, zaštitnika naše filijalne crkve u Stipanićima, i 50 godina od izgradnje crkve. Svečana sveta misa s procesijom je u 11:00 sati. Toga dan neće biti svete mise u 10:30 sati u Tomislavgradu, a svete mise u Kovačima i na Širokovcu su u 9:00 sati. Trodnevnica, kao priprava za proslavu sv. Stjepana, započinje u četvrtak, u 19:00 sati.

Devetnica Velikoj Gospi u našoj župi započinje u nedjelju. Kao pripravu za Veliku Gospu slavit ćemo svete mise zornice svaki dan u 6:00 sati u Tomislavgradu.

Svetu misa za osamnaest nevinih duvanjskih Hrvata, mučki ubijenih od strane partizanskih postrojbi u Ljubuši – u Paklinama – slavimo u nedjelju u 16:00 sati.

Prošle nedjelje smo proveli misijsku akciju MIVA i odaziv je bio izvrstan, prikupili smo 9.000 KM. Hvala!

Budući da smo uveli redovitu večernju misu, svaki dan osim subotom, u slučaju da u terminu od 18 sati bude vjenčanje u crkvi, onda će večernja sveta misa biti u kapelici.

U četvrtak je redovita sveta misa i klanjanje u kapelici.

Ovo je vrijeme vjenčanja, pa ponovno molimo da vaše ponašanje bude dostojno svetog mjesta, a to se ponajprije odnosi na oblačenje. Isto tako, nije dopuštena upotreba bilo kakvih pirotehničkih sredstava, kao ni angažiranje pjevačkih skupina ispred crkve. Crkva je molitveni prostor, a svadbena sala prostor za feštu.  Sve smo to jasno rekli prilikom zaruka i na zaručničkom tečaju.

Ženidbeni navještaji:

Tihomir Sušilović, iz Roškog Polja, sin Mate i Radmile r. Budić i Ivana Parlain, s Kola, kći Josipa i Perke r. Cvitić.

Marko Stanić, iz Tomislavgrada, sin Mire i Anđelke r. Kelava i Marija Čevra iz Omolja,  kći Mladena i Anđe r. Barišić.

Tomislav Radoš, iz Letke, sin Marka i Mare r. Purkić, i Ana Barišić iz Splita, kći Ivice i Nade r. Budimir.

Naši pokojni:

Iva Stanić, opremljena, pokopana je na groblju Vučkovine. Pomolimo se…

Župni listić prelistajte na linku ispod: