Framaši sudjelovali na MLADIFESTU

mladiest 3( Subota, 6. 8. 2011. – Iva Budimir) Odlazak u Međugorje u prvom tjednu kolovoza postao je uobičajen za mlade cijeloga svijeta, pa tako i za mlade naše župe. Iako nas je bilo manje nego prošlih godina, to ni u kojem slučaju nije umanjilo radost što ćemo bar na jedan dan biti dijelom jednog od najljepših svjetskih festivala mladih – Mladifesta.

Kišne ulice našega grada napustili smo u nadi da će nas u Međugorju dočekati sunce. Pridružili su nam se i mladi župe Bukovica, a onda smo nastavili put. Dva sata vožnje su brzo prošla, primili smo zadnje informacije vezane za povratak, a onda smo se mogli pridružiti desetcima tisuća mladih koji su sudjelovali u programu festivala. Mnogi su iskoristili priliku za ispovijed i molitvu. Međugorje je bilo obojano bojama radosti i mira, a Netko se pobrinuo da se i nebo nad gradom razvedri.

Brojna svjedočanstva, ples i pjesma samo su dio onoga što se moglo vidjeti i čuti u Međugorju. Poslijepodnevni nas je program doveo i do onih najljepših trenutka – molitve krunice i slavlja svete mise koju je predvodio naš mladomisnik fra Branimir Novokmet u koncelebraciji sa 463 svećenika! Program je završio predivnom predstavom zajednice Cenacolo ˝Vjerujem˝, a time je završio i naš boravak u Međugorju.

Sve što je lijepo kratko traje, ali nas veseli pomisao da ćemo i sljedeće godine moći sudjelovati na Mladifestu. Naša je Majka sretna što smo se odazvali pozivu, zašto joj tu radost ne bismo pružili i dogodine?