Franjevački hod i kampiranje Frame Tomislavgrad

kampiranje 6( Srijeda, 7. 9. 2011. – Ana Zelenika) Rano ujutro 30. kolovoza, naši framaši su krenuli u Šujicu. Put smo započeli s molitvom, a onda uz par stajanja, netko brže, netko sporije došli u Šujicu. Prva točka našeg programa je bila sv. Misa u šujičkoj crkvi.

Kao pravi framaši slavili smo Boga okupljeni oko oltara. Nakon sv. Mise krenuli smo ka našem odredištu, izletištu Lovarice. Prolazeći kroz prirodu sjetili smo se Franjine pjesme stvorova, te i mi tako slavili Boga. Stigli smo na odredište, malo se odmorili, a potom opet puni energije započeli razne igre. Druga točka programa bila je upoznavanje, jer su nam se pridružili „mali“ framaši, s kojima dosta nas nije bila upoznata. Podjeljeni smo u parove i svatko od nas je trebao predstaviti svog para. Nakon toga fra Josip je održao predavanje o oprostu, o Franjinoj molitvi za mir, koliko smo mi dali FRAMI i drugima, da ne tražimo ništa od drugih, nego da mi dajemo, samo tako će nam se i vratiti. Poučno predavanje prekinuli su naši svirači, pa smo opet nastavili sa pjesmom i igrom. To je bila zadnja točka prvog dana kampiranja. Večer nastavila se druženjem uz vatru, uz prekrasno i zvjezdano nebo. A nakon druženja, svi umorni legli u šatore i tamo nastavili s pričom i zezanjima. Jutro smo započeli doručkom i ispijanjem kave. Za prvu točku drugog dana bili su zaduženi naši animatori. Imali smo odlomke iz Ivanovog evanđelja, svaka grupa različit tekst o kojem smo raspravljali, te sami sebi postavljali pitanja o Isusovom životu, kako Ga što bolje sljediti i kako Ga pronalaziti u svakom trenutku dana. Na kraju razgovora opet smo se spojili i svaka grupa je iznijela svoj zaključak. Druga točka je bilo fra Josipovo kratko predavanje o četiri različite osobe u kojima bismo se trebali pronaći, nakon predavanja usljedio je „sat šutnje“. U tih sat vremena trebali smo napisati sebi pismo koje ćemo dobiti za godinu dana, imali smo i priliku za ispovijed kod fra Šimuna Romića, šujičkog župnika. Naš program završili smo onako kako smo i počeli, svi skupa okupljeni oko oltara slaveći Boga s molitvom i pjesmom. Svi smo se složili da je ovo bilo jedno od najljepših iskustava na FRAMI i nadamo se da će se ovo pretvoriti u tradiciju, te da će nas sljedeće godine biti u većem broju!

Fotogalerija: